V druhém březnovém týdnu proběhne v pražském VNITROBLOCKu setkání lídrů z oboru moderních dřevěných staveb. Již 15. ročník Salon dřevostaveb 2020 ukáže současné technologie, trendy a nejvýraznější aktuální dřevěné stavby, které vznikly v Česku a na Slovensku.

Během dvou dnů, pátka a soboty 13. a 14. března, se na Salonu představí dodavatelé, stavitelé a odborníci z Česka i ze zahraničí. Hlavní hvězdou ve VNITROBLOCKu bude britský stavitel vícepodlažních dřevostaveb Philipp Zumbrunnen.

Atelier Josep – 58 sekunden

Už ve čtvrtek od 19:00 celou akci ale zahájí svou přednáškou v CAMPu německý architekt Felix Waechter. Zaměří se na téma dřevostaveb pro veřejné účely. Toto téma se přitom bude prolínat celým Salonem dřevostaveb 2020.

„Zatímco v jiných evropských zemích už je běžné pro veřejné budovy využívat dřevo a vytvářet tak příjemné prostředí pro jejich uživatele i zaměstnance, v Česku a na Slovensku jde zatím o výjimečné případy,“ vysvětluje architekt Pavel Horák, ředitel Salonu dřevostaveb, který jej založil v roce 2005.

Výsledek studentského workshopu na Slovensku

Salon chce ukázat, že moderní dřevěná architektura se neomezuje jen na rodinné domy. Má také své místo i mezi veřejnými a komerčními budovami, včetně těch vícepodlažních.

Důraz na udržitelnost

Do výběru výstavy se mimo jiné dostala i dostavba mateřské školky ve Všetatech-Přívorech od studia Prodesi/Domesi nebo trojpodlažní loděnice, kterou v Bratislavě postavilo studio OFFICE110.

Dřevostavby pro bydlení pak představí například liberecké studio MJÖLK ARCHITEKTI anebo slovenští architekti TOITO. Výstava ukáže na velkoformátových fotografiích 38 zásadních staveb z Česka a Slovenska.

Architekt Jan Tyrpekl – Útulna

Od začátku svého působení Salon zdůrazňuje udržitelnost dřevěné architektury. Odpovídá též na otázky, jak stavět šetrně k životnímu prostředí. A právě stavby ze dřeva mohou být možným řešením.

Salon dřevostaveb proběhne ve dnech 14. a 15. března v holešovickém VNITROBLOCKu. Vstupenky na Salon dřevostaveb 2020 jsou v prodeji přes GoOut.cz. Zahajovací přednáška v CAMPu je zdarma, ale je nutné si rezervovat místo.

www.salondrevostaveb.cz
https://www.facebook.com/salondrevostaveb/