I když kvůli současné situaci musel být Zlin Design Week odložen až na příští rok, své hlavní vize, podpory mladých designérů a budování prostoru pro sdílení, se nevzdávají. Připravili tak několik virtuálních alternativ.

Letošní ročník Zlin Design Weeku, který se měl konat v půlce května, se organizátoři v souvislosti se současnou situací jak u nás, tak ve světě, rozhodli zrušit. Dalšího se tak dočkáme až příští rok.

„Těšili jsme se na nový koncept výstav, tvůrce, kteří zde měli představit svou tvorbu, na každého inspirativního a milého člověka. Přestože se s nimi letos nepotkáme přímo ve Zlíně, zásadní věc se pro nás nemění. Zlin Design Week bude dál podporovat mladé designéry, budovat prostor pro sdílení know-how a inspirace, se stejným nadšením a energií,” uvedla jedna z manažerek Jitka Smolíková.

Foto: Zlin Design Week

Nově se tak přesunuli výhradně do virtuálního světa. Připravili novou platformu pro sdílení myšlenek a nápadů napříč designovým světem. Nová Design KANTÝNA se usídlila na Facebooku, a organizátoři k ní zvou veřejnost.

„Je to myšlenka, která vychází z toho, co můžeme zažít během samotného festivalu. Chceme, aby takové propojení nefungovalo jen jeden týden v roce, ale nonstop,” zmínili.

Udílení cen netradičně

Nadále také pokračují přípravy 11. ročníku mezinárodní soutěže pro designéry do 30 let, Best in Design, která je už šestým rokem spjatá se Zlin Design Week. O formě datu i formě vyhlášení, která proběhne netradičním způsobem, budou informovat na svých sociálních sítích.

Foto: Zlin Design Week

„Designéři, kteří byli vybráni pro výstavu v rámci Open callu, budou mít možnost se prezentovat během příštího ročníku. Zakoupené vstupenky na Konferenci ZDW festival vrací v plné hodnotě. O zážitek z ní se ale podělí prostřednictvím záznamů z uplynulých let. Díky Facebooku se tak můžete vzdělávat od více než dvaceti odborníků jako Lex Pott, Studio SWINE, Ola Mirecka nebo Jakub Mařík,“ dodávají.

Vládní opatření se dotklo i dalších událostí naplánovaných na letošní jaro. Udílení cen Czech Grand Design i Prague Design Week byly odloženy zatím na neurčito. Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week organizátoři odložili zatím na květen. Nicméně například hudební festival Metronome už oznámil odložení z červnového termínu na září, .