Dřívější výrobní areál Pragovky se datuje zpět do začátku dvacátého století k založení Pražské továrny na automobily a legendární značky Praga. Po první světové válce se továrna stala součástí holding ČKD, největšího průmyslového výrobce v tomto období, operující až do roku 1989. Nyní se tato oblast mění na moderní, dynamickou čtvrť inspirovanou svým industriálním dědictvím.

Foto: Pragovka

Vznik „Pražské továrny na automobily spol. s r.o.“ zaměstnávající 30 dělníků. Tehdy byl tuzemský automobilismus teprve v začátcích, v celé Praze by se počet automobilů spočítal na prstech obou rukou. O dva roky později, v roce 1909, vznikla značka automobilů Praga, z latinského výrazu města Prahy, aby byl název mezinárodní.

Foto: Pragovka

Srdcem 22 hektarového projektu je právě unikátní čtvrti Pragovka Art District, umístěná v historickém industriálním centru v městské části Praha 9 – Vysočany.

Už nyní je svým charakterem tvůrčí inkubátor neziskových i komerčních aktivit, zaměřených na kreativní propojení různých profesí, současného umění, veřejná vystoupení a související sociální dialog

Foto: Pragovka Art District

Budova nyní prochází celkovou rekonstrukcí. Fázování prací umožňuje růst i během rekonstrukce. Projekt je pečlivě připraven tak, aby dosáhl zásadního zlepšení technického standardu budovy a zároveň zachoval unikátní industriální charakter této národní kulturní památky. Celková plocha E Factory přesahuje 27 000 m2. Nabízí prostor pro výtvarné galerie a ateliéry, obchodní jednotky, kavárny a restaurace, sportovní a výcviková zařízení, kulturní akce, a sdílená pracovní místa i kanceláře.

Foto: Pragovka Art District

Efektní propojení industriální architektury s novým pojetím prostoru, který odpovídá nárokům na současné administrativní stavby. Moderní technické standardy v historické obálce nabízejí jedinečné propojení historického dědictví a budoucnosti.

Více na FB: https://www.facebook.com/pragovka