fbpx

Rubrika: Flash

Tradiční UMPRUMSHOP s výběrem tvorby studentů. Na fotu šperky od Liza Robak. Zdroj UMPRUM

Tradiční UMPRUMSHOP letos nabízí dětskou hravost

Tradiční předvánoční prodejní výstava UMPRUMSHOP nechybí ani letošní rok. V duchu pořekadla „kdo si hraje, nezlobí“ se představí výběr tvorby studujících, absolventů a absolventek Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kterou si lze pořídit domů či jako vánoční dárek. UMPRUMSHOP probíhá v Technologickém centru UMPRUM v Mikulandské ulici od 7. do 10. prosince.

VERMONT HOME, Pop-up, František Jungvirt, Aina Kari, Sojka letí, Veronika Pikrtová, Sota Sakuma, Tititi, photo by Peter Fabo

Adventní pop-up u Prašné brány představuje výběr českého designu

Pár metrů od Prašné brány v Praze otevřel multibrand VERMONT adventní Art & Design Pop-up Store, který představuje výběr designové a umělcké tvorby českých tvůrců. Mezi nimi nechybí skleněné objekty od Františka Jungvirta, hravé figurky Tititi, lampy Veroniky Pikrtové, tašky značky Sojka letí či díla malíře s japonskými kořeny Soty Sakumy.

Candy Tables. Mikolášková&Drobná. Adriana Fialová

Odkládací stolky od dua Mikolášková&Drobná hledají barevnou souhru kovu a skla

Talentované české studio Mikolášková&Drobná představilo k letošnímu podzim novou kolekci barevných odkládacích stolků Candy Tables připomínající pastelové bonbóny. Designérky Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná, které se v rámci společné tvorby věnují zejména doplňkům do interiéru, tak rozšiřují své portfolio o minimalistickou kolekci, která ve spojení chladného kovu a křehkého skla přináší působivou hru barev.

Mladý sklářský designér František Jungvirt otevřel showroom. Splněný sen i nezbytnost v kariéře, říká

Pražská designová mapa má od konce října novou zastávku. Mladý sklářský designér, výtvarník a malíř skla František Jungvirt otevřel v pražských Košířích showroom, který na pozadí pastelových barev a nábytku předních designérů a značek zaplnil portfoliem své designové i umělecké sklářské tvorby. Reprezentativní showroom, který se nachází v rezidenčním komplexu PARVI Cibulka, je možné navštívit po předchozí domluvě.

Růžové džbány Klimchi doplňují růžový domek snů filmové Barbie. Zdroj: Repro Architectural Digest/youtube.com

Česká stopa v letním filmovém trháku. Dům snů Barbie doplňuje i růžová kolekce značky Klimchi

Růžová a barbiecore válcují toto zatím horké léto. Očekávaný snímek Barbie s Margot Robbie a Ryanem Goslingem vstoupí do českých kin příští týden. Magazín Architectural Digest už v předstihu vzal nedočkavé fanoušky na prohlídku filmového Domu snů ikonické panenky od Mattela a zejména českého diváka nabídl jedno překvapení. V interiéru se zabydlely také růžové džbány z kolekce Rosaline Hobnail české značky Klimchi.

Dominika Petrtýlová se oblékla do svých váz Lollypop. Foto Lucie Vysloužilová

Hravý výlet do 80. let. Designérka Dominika Petrtýlová se „oblékla“ do svých váz

Designérka a malířka skla Dominika Petrtýlová si před Vánoci nadělila hravý fotoeditoriál se svou kolekcí váz Lollypop, ve kterém zamířila do 80. let. Výlet do éry rozměrných účesů, křiklavých barev a převratných technologií, jako jsou VHS přehrávače, záznamník, pager anebo fax, je hravým prostředkem, jak skrze autorku zrcadlit charakter kolekce váz, které čerstvá absolventka UMPRUM představila už jako svébytná profesionální designérka a sklářská umělkyně.

Předvánoční tipy od mladých designérů. UMPRUMSHOP 2022

Tradiční předvánoční prodejní výstava studentů a absolventů pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze UMPRUMSHOP probíhá od 9. prosince do 12. prosince v Technologickém centru UMPRUM v pražské Mikulandské ulici.

Nová speciální edice váz KOMBO dua Anna Jožová a Vlastimil Šenkýř, kterou vytvořili speciálně pro Czech Design Week. Foto Petr Dejmek

Přivolávání jara s novou barevnou edicí ze studia Kombo

Dvojice designérů, studentka UMPRUM Anna Jožová a absolvent téže školy Vlastimil Šenkýř, se vloni rozhodli spojit své kreativní schopnosti v rámci společného studia Kombo. Nyní ke konci zimního času dvojice představila speciální edici, která s barevnou živostí jako by volala k rychlejšímu příchodu jara.

Nová edice láhví na gin pro spolek Jíme Jih, kterou opět navrhl František Jungvirt. Foto Anna Pleslová

S ginem v lahvi podruhé. František Jungvirt navrhl novou edici pro spolek Jíme Jih

Poklady jihočeské přírody probublané do nevšedního ginu zabalil jihočeský spolek Jíme Jih již podruhé do skleněných lahviček od designéra a malíře skla Františka Jungvirta. Nová limitovaná edice láhví na gin, která vznikla ve spolupráci s mistry skláři z třeboňské střední odborné školy. Láhve se již staly horkým zbožím pro sběratele, v přeprodeji se nabízí i za několikanásobek původní ceny.  

Footshop má nové logo od Najbrta

Prodejce streetwearové módy s loňským obratem okolo 760 milionů korun se spojil s grafickým studiem Najbrt, aby společně představili novou vizuální identitu. Přesněji řečeno směsici

Marieta Tedenacová – Ophelia

Zaujalo nás na ARTSEMESTRU 2020, Marieta Tedenacová studuje sklo v ateliéru Ronyho Plesla na pražské UMPRUM. Na její tvorbu lze nahlížet jako na prostor, který nemá hranice a v němž